X
X
X
 

Pera Müzesi

Dijital Pazarlama, SEO/SEM, Analytics
 

Seçkin eserlere ev sahipliği yapan Pera Müzesi’nin dijital kanal kullanımı, sanatı sanatseverlerle buluşturan özel bir deneyim sunuyor.

Pera Müzesi, Suna ve İnan Kıraç Vakfı bünyesinde nitelikli ve geniş ölçekli kültür-sanat hizmeti vermek amacıyla kurulmuş olan özel bir müze. Müze, kültür sanat faliyetlerini hayatlarının bir parçası haline getirmek isteyen bireyler için bir yaşam merkezi sunarken, müzenin dijital izdüşümü sanatseverlerin bu çabalarını web, mobil ve sosyal ortamlarda desteklemek için oluşturuldu.

Pera Müzesiweb sitesinin kurgusu, müze proje ekibi ile birlikte üzerinde yaklaşık 10 ay geçirdiğimiz bir ön araştırma ve tasarım süreci ve sistem akışına dayandırıldı. Sergiler, film ve eğitim programları gibi etkinliklerin ziyaretçilerin hem ajandalarına kaydedilebileceği, hem de sosyal medyada paylaşılabileceği bir takvim uygulaması sitenin merkezine yerleştirildi. Koleksiyonlar, yayınlar ve kütüphane gibi bölümlerle müze birikiminin tanıtımı sağlandı. Kullanıcı deneyiminde karmaşıklığın engellenmesi ve sadeliğin korunması, tüm proje aşamalarında hedeflendi. Ayrıca, popüler süreli sergilerin yaratacağı yoğun trafiğin karşılanabilmesi için, güçlü bir sistem altyapısı kurgulandı.   

Sitenin yayına alınmasından sonra da Pera Müzesi ekibi ile düzenli olarak projemizi, kullanıcı deneyimi, altyapı, trafik ve Pera Müzesi’nin iletişim ihtiyaçları çerçevesinde gözden geçiriyor ve gerekli eklentilerle zenginleştiriyoruz.

Pera Müzesi

 
Facebook Twitter Linked-InYoutube Instagram 
 
LuckyEye Kaya Aldoğan Sokak Serhan Apt. 3/10 Esentepe İstanbul Türkiye Tel: +90 212 216 8251 | Fax: +90 212 216 8254 | Harita
Google PartnerMicrosoft Partner