Responsive İçerik Oluşturmak İçin 6 İpucu

Responsive İçerik Oluşturmak İçin 6 İpucu

Mobil kullanıcıların yükselişini dikkate alarak web site tasarımlarınızı mobil için optimize ettiniz. Peki içeriğiniz, mobile uyumlu mu? İşte responsive içerik oluşturmak için 6 İpucu!

Hayat, artık mobil işliyor. Google, mobil aramalarda responsive web sitelere öncelik verdiğinden sayfada yer alan içeriğin de mobil cihazlara uyumlu olması oldukça önemli. Google Mobil Dostu Arama Algoritması konusunun önemi gün geçtikçe daha da önem kazanıyor. Vertical Leap'in hazırladığı “6 tips for creating mobile-friendly content” adlı infografik çalışması ile mobil dostu içerik hazırlamanız için tüyolar veriyor.

  1. Etkili Başlık

Okuyucunun ilgisini çekecek, onu yazıya yönlendirecek ve yazınıza tıklamasını sağlayacak cazip başlıklar kullanmanızda fayda var.

  1. Net URL

Google, mobil sonuçlarda breadcrump yani sayfa işaretleri yolu olarak adlandırılan web site düzeninin anlaşılmasını sağlayan bağlantılarda basit ve net olan yapıdaki linkleri gösterir. Bunun için web sitenizin yapısında bu hususa dikkat etmelisiniz.

  1. Sadede Gelin

Kullanıcı scroll şeklinde sayfada ilerleyerek işine yarayana dikkat edeceği için anlatmak istediğinizi nokta atışı yaparak aktarın.

  1. Kısa paragraflar

İçeriğinizdeki metinleri kısa ve aralıklı parçalara bölmeniz, kullanıcının mobilde içeriği daha kolay hazmetmesini sağlar.

  1. Net Call To Action

Eylem çağrınızı mobilde yönetebildiğinizden emin olun.

  1. İçeriğinizi Optimize Edin

İçeriğinizin seo kriterlerine göre düzenlenmesine dikkat edin. Başlığınızdan içerik özgünlüğüne ve görsellerinize kadar optimizasyonu doğru yapmanız gerekir.

Kaynak: http://www.vertical-leap.uk/blog/ 6-tips-for-creating-mobile-friendly-content/

İnfografik Copyright: Vertical Leap

 
Bizi Arayın: +90 212 216 8251
 
 
© Copyright 2016 LuckyEye