Mobilde Küresel Penetrasyon %51

Mobilde Küresel Penetrasyon %51

We Are Social her yıl dünya üzerindeki digital kullanım alışkanlıklarını hem bölgesel hem de ülkesel bazda değerlendiren bir rapor hazırlar. Doğruluğu çeşitli otoriteler tarafından da onaylanan raporda bölgesel bazda en kuvvetli 30 ekonomi üzerinden yapılan araştırma sonuçlarına ve dünya üzerindeki yüksek kullanıcı profiline sahip 200’ün üzerinde ülke istatistiklerine ulaşılabilmektedir.

Raporda Türkiye İstatistikleri'de yer almaktadır.

Bu istatistiklerden dikkat çekici başlıklar;

%74’ü şehirde yaşayan 79,14 milyon kişi’den 46,28 milyon kişi aktif internet kullanıcısı iken mobil kullanıcı sayısı 71.03 milyon kişi. Toplam populasyonun yaklaşık %90’ı...

Yıllık internet kullanıcı sayısı %10 büyüme gösterirken mobil büyüme oranı %2.

Dijital bir cihaza sahiplik oranına baktığımızda %86 cep telefonuna sahip, %56 akıllı telefon kullanıcısı ve % 48 tablet ve desktop sahibi varken tablet sahibi olanlar %11’lik bir dilimdeler.

Ve asıl önemlisi laptop ve desktop üzerinden paylaşımda bulunanlar %51 iken hemen onun arkasında %46 ‘lık oranda mobil telefonlar üzerinden paylaşımda bulunanlar yer almaktadır. Ancak burada asıl önemli veri şudur. Laptop ve desktop üzerinden paylaşımda bulunanlar geçen yıla oranla %25 azalma gösterirken mobil telefonlar üzerinden paylaşımda bulunanlar %55 oranında artış göstermektedir.

Raporun tamamına http://wearesocial.com/sg/special-reports/digital-2016 adresinden ulaşabilirsiniz.

Tüm dünya verilerini de karşılaştırabileceğiniz detaylı rapor, hepimize mobili işaret ediyor.

 
Bizi Arayın: +90 212 216 8251
 
 
© Copyright 2016 LuckyEye