Mobil Uygulamada Başarıyı Etkileyen Faktörler

Mobil Uygulamada Başarıyı Etkileyen Faktörler

Profesyonel hayat, günümüz koşullarına göre yeniden şekilleniyor. Tüm bu yeni dünya düzenine alışmak,  bu düzen içinde var olmak ve koşullarına uygun davranış modelleri sergilemek  yeterince yorucu bir döngü.

Gelecek dönemde rekabette öne geçecek olanlar bu değişimin içerisinde mobil teknolojileri kullanarak zaman mekan bağımsız çalışma ve platformları yönetme insiyatifini bugünden alan profesyoneller olacaktır.

Ancak, mobil teknolojilerin ihtiyaç-talep-kullanıcı-sistem-tasarım-deneyim analizlerinin detaylı bir şekilde yapıldıktan sonra hayata geçirilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde,  hayatınızı kolaylaştırmak amacıyla firmanıza özel yaptırdığınız ve bir müddet sonra kullanmadığınız her uygulama şirketinizin zarar hanesine yazdığınız bir bedelden bir adım öteye geçemeyecektir.

Peki nedir bu “İş Hayatında Başarılı Mobil Uygulama”ların Kuralları?

  • Profesyonel hayatta başarılı olmak için mobil uygulamaları kullanmak zorundayız. Ancak başarısız bir mobil uygulama kullanmaktansa hiç kullanmamak daha iyidir.
  • Uygulamalarınızı web de açabildiğiniz ekstra bir ekran olarak düşünmeyin.Mobil uygulamaların ihtiyaçları ve web sitenizin arasında çok keskin ayrımlar bulunmaktadır.
  • Uygulamayı kullanmaya başladığınızda her adımı bir kaç dakikada tamamlanacak kadar kolay olmalı. Uygulamanın basit kuralları olmalı.
  • Doğru ve resmi  ölçümleme  sistemleri kullanılmalı.  Hazırlanan uygulamanın işinize katkısını ancak bu resmi ölçümleme araçları ile hesaplayabilir, gerçek doğrulara ulaşabilirsiniz.
  • Uygulamanız için bir pazarlama planı belirleyin.
  • Kullanıcı etkileşim planı yapın. Öncelikle bu kullanıcıların bu uygulamalara nereden ve ne yolla erişeceklerini hangi yolun daha kullanışı ve doğru olduğunu planlayın.

Kaynak:  http://editorial.designtaxi.com/editorial-images/news-businessmobileapp230516/big.png

 
Bizi Arayın: +90 212 216 8251
 
 
© Copyright 2016 LuckyEye